هزاره سوم زرین کیش

امارات

تورهای ویژه و خاص را فقط از هزاره سوم زرین کیش خریداری کنید تا سفری امن و متفاوتی را تجربه کنید


سفر به امارات متحده عربی - هتل متل سامانه خرید بلیط هواپیما

در این مقاله با کشور امارات ، جاذبه های گردشگری آن ، مهمترین شهری های کشور امارات ، فرهنگ و اقتصاد این کشور مطالبی را می خوانید.

@val3

موقعیت جغرافیایی

در راهنمای سفر به امارات ابتدا با موقعیت جغرافیایی این کشور آشنا می شویم.امارات متحده عربی در منطقه خاورمیانه قرار گرفته و از شمال و شمال غربی به خلیج فارس متصل است. کشورهای عمان، عربستان و قطر نیز همسایه های امارات متحده عربی هستند. مساحت این کشور 83600 کیلومتر مربع بوده و از نظر پهناوری در رتبه 115 دنیا قرار گرفته است.

امارات متحده عربی هیچ رودخانه یا دریاچه قابل توجهی ندارد. و از تعداد زیادی جزیره تشکیل شده است.

شهرهای اصلی امارات متحده عربی در کنار خورها پدید آمده‌اند. خورها شاخه‌هایی از آب دریا هستند که به درون خشکی وارد شده‌اند. این خورها بستری برای پیشه‌های ماهیگیری و صید مروارید فراهم می‌کردند. معروف‌ترین آنها خور دبی است که در دوران‌های باستان تا واحه العین امتداد داشت و یونانیان به آن رودخانه زارا می‌گفتند

آب و هوا ی امارات

امارات متحده عربی آب و هوایی گرمسیری دارد، تابستان های آن داغ و مرطوب و زمستان های آن ملایم است. در طول سال باران زیادی نمی بارد و بارش باران عمدتا در فصل زمستان دیده می شود. میزان بارندگی در سال در حدود 13 سانتیمتر می باشد. در پایان زمستان و نیز در طول زمستان وقوع طوفان شن معمول است. متوسط درجه حرارت در ماه ژانویه 33 درجه سانتی گراد و در ماه ژوئیه 17 درجه سانتی گراد است.

آسمان دبی در تمام طول سال آفتابی است. هوا گرم است و در تابستان به 48 درجه سانتی گراد می رسد. در زمستان نیز درجه حرارت به 10 درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.

شهرهای مهم امارات

@val3

کشور امارات متحده عربی به ۷ منطقه شیخ نشین تقسیم می شوند که این هفت منطقه عبارتند از:

• ابوظبی

• دبی

• شارجه

• عجمان

• ام ‌القوین

• رأس ‌الخیمه

• فجیره

هر یک از این مناطق ویژگی های منحصر به فردی داشته و شرایط خاصی دارند. به دلیل داشتن همین مناطق هفتگانه شیخ نشین است که به این کشور امارات متحده عربی می گویند، چرا که واژه امارات به معنای شیخ نشین یا امیر نشین است و زمانی که این مناطق هفتگانه در کنار یکدیگر قرار بگیرند یک کشور متحد به وجود می آید.

بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته در کشور امارات که زمان آن به 2021 باز می گردد، این کشور بیش از ۹ میلیون جمعیت دارد که از این تعداد تنها ۱.۴ میلیون نفر اهل امارات هستند و باقی مانده جمعیت را افراد خارجی تشکیل می دهند. عموم خارجی های این کشور ایرانیان، اروپایی ها، پاکستانی ها و چینی ها هستند. کشور امارات جزء کشورهای مهاجر پذیر بوده و از این منظر در رتبه پنجم دنیا قرار دارد.

ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی

ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی است و از آن به عنوان بزرگترین امارت هفت گانه کشور امارات یاد می شود. این شهر ۸۶ درصد از خاک امارات را در بر می گیرد. شهر ابوظبی در سال ۲۰۰۹ به عنوان گران قیمت ترین شهر جهان برای مسافران اعلام شد.

ابوظبی دارای توابع بسیار زیادی است که اکثر این توابع جزایر خلیج فارس به حساب می آیند و شهرها و روستاهای مختلفی نیز به عنوان سایر توابع این منطقه محسوب می شوند که مهم ترین این شهرها می توان به العین اشاره کرد.

دبی

دبی نیز یکی از شهرهای بسیار مهم کشور امارات است. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شهر دبی تنها بخشی از امارت شیخ نشین دبی به حساب می آید و اگر ابوظبی به عنوان بزرگترین امارت کشور امارات محسوب می شود، از دبی به عنوان بزرگ ترین شهر امارات یاد می شود. این شهر در شمال کشور امارات قرار گرفته و با خلیج فارس همجوار است

شارجه

شارجه نیز یکی از مناطق مهم کشور امارات متحده عربی است. این منطقه بیش از ۳ درصد از خاک کشور امارات را در بر می گیرد. از شارجه به عنوان پایتخت فرهنگی کشور امارات یاد می شود و بسیاری از افراد به این شهر لقب الگویی موفق برای گردشگری کشورهای اسلامی داده اند. شارجه جاذبه های گردشگری و توریستی مختلف و هتل های خاص و شگفت انگیز بسیار زیادی را دارد.

@val3

عجمان

عجمان به عنوان کوچک ترین امارت در کشور امارات متحده عربی شناخته می شود که تنها ۲۵۹ کیلومتر مربع مساحت دارد و طول ساحل آن ۱۶ کیلومتر است. جمعیت عجمان نیز بیش از نیم میلیون نفر است .

ام القوین

یکی دیگر از مناطق شیخ نشین کشور امارات، ام القوین است که ۷۵۵ کیلومتر مربع مساحت دارد و با خلیج فارس ساحل داشته و بخشی از آن نیز صحرا کشور امارات است.

منطقه ام القوین همواره با مشکل آب مواجه بوده است و آب این منطقه از شارجه تامین می شد، البته در حال حاضر به مدت چند سالی است که آب این منطقه به وسیله لوله کشی از فلج المعلا تامین می شود.

راس الخیمه

امارت شیخ نشین دیگر کشور امارات رأس الخیمه است. این منطقه با خلیج فارس ۶۴ کیلومتر ساحل دارد.از امارت راس الخیمه به عنوان یک منطقه زراعتی و حاصلخیز در کشور امارات یاد می شود.

فجیره

شرقی ترین امارت شیخ نشین کشور امارات فجیره است که با دریای عمان ارتباط دارد. فجیره از نظر تاریخی و باستانی یکی از بخش های مهم کشور امارات است. مهم ترین منطقه این امارت بندر فجیره است. بندر این منطقه در سال ۲۰۱۰ میلادی میزبان بیش از ۱۲ هزار کشتی بود که برای عبور از تنگه هرمز به منظور سوخت گیری به بندر فجیره می آمدند. امروزه نیز این بندر اهمیت بسیار زیادی برای کشتی ها دارد.

جاذبه های گردشگری امارات

@val3

اگرعلاقه مند هستید تا یک سفر توریستی به کشور زیبای امارات متحده عربی داشته باشید، به شما پیشنهاد می دهیم تا به سراغ جاذبه های گردشگری و توریستی جذاب این کشور رفته و از آن ها بازدید کنید. در این بخش به مهم ترین جاذبه های دیدنی کشور امارات اشاره می کنیم.

• برج خلیفه

• دبی مال

• فواره های موزیکال دبی

• پارک آبی آکواونچر

• برج العرب

• پارک معجزه

• دهکده جهانی

• خور دبی

• اسکی دبی

• آکواریم دبی

• مسجد شیخ زائد

• موزه لوور

• پارک آبی یاس

• فراری ورلد

• یاس مال

• مارینا مال

شرایط اخذ ویزا و روادید امارات

بخش مهمی از راهنمایی سفر به امارات مربوط به بخش اخذ ویزا است لذا در این قسمت طلاعات کلی در مورد شرایط اخذ ویزا کسب خواهیم کرد.

نکات اخذ ویزای توریستی امارات متحده عربی

- امکان اخذ ویزای توریستی امارات متحده عربی در زمان‌بندی‌های سه ماهه، یک ماهه و چهارده روزه وجود دارد. متقاضیان دریافت ویزای این کشور می‌توانند از طریق آژانس‌های مسافرتی و توسط شرکت‌های خطوط هوایی، درخواست ویزای خود را اعلام نمایند.

۲- دختران زیر ۱۸ سال مجاز به درخواست ویزای توریستی امارات نیستند مگر اینکه با والدین خود سفر کنند.

۳- اعتبار ویزا توریستی امارات متحده عربی بسته به برنامه و هدف فرد از سفر به امارات، می‌تواند به مدت ۳۰ الی ۹۰ روز به صورت یکبار ورود یا چند بار ورود صادر شود.

۴- ویزاهای بازدید و گردشگری جهت تمدید، پس از درخواست و تایید موفقیت آمیز، می‌توانند به مدت ۳۰ روز تمدید شوند.

۵- کلیه ویزاهای امارات متحده عربی از تاریخ صدور برای ورود به دبی، ۶۰ روز معتبر هستند. به جز ویزاهای ۹۶ ساعته و ۴۸ ساعته که از تاریخ صدور، ۳۰ روز اعتبار دارند.

۶- ویزاهای بلند مدت کاری و تحصیلی امارات متحده عربی نیز معمولا به مدت ۵ سال اعتبار خواهند داشت.

۷- پاسپورت متقاضیان از تاریخ سفر به دبی باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

۸- بررسی و اعلام نتیجه ویزای دبی، حداقل ۳ تا ۴ روز کاری به طول می‌انجامد.

۹- اگر یکی از اعضای خانواده یا اقوام نزدیک فردی مقیم امارات متحده عربی باشد، می‌توانند از طرف وی در هر یک از دفاتر فروش بلیط در امارات درخواست ویزا برای آن فرد بکنند. البته این سرویس فقط برای ساکنان امارات متحده عربی در دسترس است.

۱۰- در رابطه با اخذ ویزا باید به این نکته توجه شود که، سفارت امارات ویزای توریستی امارات صادر نمی‌کند و امور مربوط به صدور ویزای امارات بر عهده کارگزاری این کشور می‌باشد.

فرهنگ مردم امارات

@val3

برای آنکه راهنمای سفر به امارات تکمیل شود باید نیم نگاهی به تاریخ و فرهنگ این کشور نیز داشته باشم.

تاریخ و فرهنگ کشور امارات متحده عربی، قدمتی باستانی دارد و از تمدن‌های مختلف (از قبایل بادیه‌نشین که در بیابان‌ها سفر می‌کردند تا دوران شکار مروارید در خلیج فارس) نشات می‌گیرد. امروزه این کشور به گذشته‌ی فرهنگی خود می‌بالد و درعین‌حال از هنر، ادبیات و تئاتر معاصر حمایت می‌کند و به همین دلیل است که گالری‌ها، موزه‌ها و سالن‌های تئاتر متعددی در این کشور به چشم می‌خورد که علاوه‌بر هنرهای باستانی، به هنرهای معاصر می‌پردازند.

خانواده از اهمیت زیادی در جامعه امارات برخوردار است و ریشه در ارزش‌های خویشاوندی قدمت‌دار قبیله‌ای در این کشور دارد. خانواده‌ها ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند و ترجیح می‌دهند در یک محله زندگی کنند، علاوه ‌براین برای کودکان نیز ارزش زیادی قائل هستند. خانواده‌های این کشور معمولا بزرگ هستند و شامل ۶ فرزند و بیشتر می‌شوند. به‌طور سنتی ازدواج‌ها از طریق والدین برنامه‌ریزی می‌شود و ازدواج خارج از گروه‌ قبیله‌ای را نمی‌پسندند.

مذهب در امارات

اکثریت مردم امارات متحده عربی، مسلمانان سنی . با این حال، آزادی مذاهب در این کشور وجود دارد و مهاجران در این زمینه مشکلی ندارند. از دیگر مذاهب اصلی در این کشور می‌توان به هندوئیسم، مسیحیت و بودائیسم اشاره کرد. با اینکه مسلمانان می‌توانند به راحتی دین اسلام را تبلیغ کنند، سایر مذاهب حق چنین کاری ندارند. علاوه ‌براین مسلمانان حق تغییر دین ندارند و کسانی‌ که سعی در متقاعد کردن مسلمانان به تغییر دین داشته باشند، ‌مجازات (نظیر اخراج از کشور) می‌شوند.

غذاها و خوراکی های معروف امارات

@val3

غذا در کشور امارات متحده عربی ریشه‌ی تاریخی غنی دارد. از آنجا که بخش اعظمی از این کشور در سواحل خلیج فارس قرار دارد، ماهی و غذاهای دریایی جزو رژیم غذایی اصلی مردم به حساب می‌آید. مسلمانان گوشت خوک نمی‌خورند و از گوشت‌های دیگر نظیر مرغ و گوشت گوسفند برای غذاها استفاده می‌کنند. از جمله غذاهای معروف این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شتر شکم پر

شتر شکم پر یکی از لذیذ ترین غذا های معروف امارات است که در رستوران های سنتی آن سرو می شود. جالب است بدانید که لقب بزرگترین غذای جهان، متعلق به شتر شکم پر است که حتی نام آن در کتاب گینس هم به ثبت رسیده است. طعم و بوی این غذا به شدت اشتها آور است.

فلافل یا طعامیا

فلافل یکی دیگر از غذاهای معروف عربی است که در دبی آن را با نام طعامیا می شناسند. این غذای خوشمزه در ایران هم طرفداران بسیاری دارد؛ اما هر شهر و ملیتی این غذا را به روش مخصوصی طبخ می کند و در دبی هم دستور تهیه آن کاملا متفاوت با فلافل هایی است که در ایران می خورید.

شاورما

و شاورما هم یک غذای معروف عربی است. پایه اصلی پخت شاورما نان پیتا یا نان لبنانی است که مواد را در آن به صورت لقمه ای می پیچند. مواد داخل نان هم شامل گوشت و ترکیباتی می شود که طعم غذا را لذیذتر می کنند.

کوشاری

برخی از مردم معتقد هستند که کوشاری غذایی است که از مصر به امارات آمده مواد اولیه آن شامل: برنج، ماکارونی، سس گوجه، عدس آشی، نخود و سیر می باشد. در کشورهای هند و پاکستان هم کوشاری بسیار محبوب است اما این غذا اصالتا متعلق به کشور امارات می باشد.

هریس

ظاهر هریس مانند حلیم خودمان است و طعمش هم تا حدودی شبیه به همان است. هریس می تواند یک وعده غذایی کامل و مقوی باشد که بسیاری از اماراتی ها و رستوران های دبی این غذا را برای وعده صبحانه سرو می کنند

راه های سفر به امارات

شاید مهم ترین بخش در راهنمای سفر به امارات راه های دسترسی به این کشور باشد.

برای سفر به امارات هم می توانید از طریق هواپیما اقدام کنید و هم اینکه با کشتی خودتان را به این کشور برسانید

برای آن که با کشتی به دبی بروید، ابتدا باید خودتان را به شهر بندر لنگه برسانید. در صورت مساعد بودن هوا و بسته به شرکت کشتی رانی شما، روزهای حرکت و ساعات رفت و برگشت متفاوت است.

اغلب کشتی ها در ساعات ۱۰ و ۱۱ صبح از بندرلنگه خارج شده و بعدازظهر حدود ۳ تا ۵ نیز به ایران بازمی گردند. همچنین خوب است بدانید از بندرلنگه تا شهر دبی ۵ ساعت در راه خواهید بود.

اقتصاد کشور امارات

@val3

در این بخش از مقاله ی راهنمای سفر به امارات مختصری در خصوص اقتصاد این کشور با هم صحبت می کنیم.

با وجود کوچک بودن و کم جمعیت بودن ، کشور امارات 31 امین اقتصاد بزرگ جهان را دارد و بعد از عربستان سعودی، دومین اقتصاد بزرگ شورای همکاری‌های خلیج فارس است. مهم‌ترین منبع درآمد امارات، همچنان نفت است. با این ‌حال طی سال‌های اخیر، گردشگری نقش بسیار مهمی در پیشرفت و توسعه امارات ایفا کرده است.

کشور امارات متحده عربی یک کشور کوچک با پتانسیل درآمدزایی بالا است که توانسته رونق اقتصادی گسترده‌ای را برای خود رقم بزند. این کشور به طور کلی از سوی اقتصادانان زیادی مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفته است و مشخص است که در سال‌های پیش روی می‌تواند به ریتم سودآوری خوبی دست یابد.

رویکردهای عظیم اقتصادی که در کشور امارات در زمینه عمران و ساخت و ساز دیده می‌شود سبب شده که به یکی از کشورهای قدرتمند دنیا از نظر اقتصادی تبدیل شود. این کشور به طور کلی راهبردهای دقیقی در زمینه سرمایه‌گذاری‌های خارجی زودبازده را مدنظر قرار داده و تا حد زیادی در این مسیر موفق ظاهر شده است.

بهترین زمان سفر به امارات

بهترین زمان فصل سفر به امارات از ماه نوامبر تا فوریه برابر با آبان تا آخر بهمن ماه است. در این فصل بیشترین بازدیدکنندگان به سوی این کشور می روند تا از مکانات زیبای شهر، ورزش های آبی با کیفیت استفاده کنند. از آبان تا بهمن هوای دبی بسیار مطبوع و دلپذیر است و درجه ی هوای آن معمولا بین ۲۰ تا۲۷ درجه ی سانتی گراد در روز است. پاییز و زمستان بهترین موقعیت برای شنا در ساحل های کشور امارات محسوب می شود.

این مقاله، راهنمایی بود برای سفر به امارات .برای داشتن

سفرارزان

به کشور امارات می توانید با مراجعه به وب سایت

هتل متل

و مقایسه قیمت بلیط ها و هتل ها ، سفری هیجان انگیز با قیمت مناسب را برای خود رقم بزنید.