هزاره سوم زرین کیش

مشهد

تورهای ویژه و خاص را فقط از هزاره سوم زرین کیش خریداری کنید تا سفری امن و متفاوتی را تجربه کنید


سفر به مشهد - هتل متل سامانه خرید بلیط هواپیما  

هتل متل- سفر به مشهد

راهنمای سفر به مشهد

مشهد در شمال شرقی کشور ایران و مرکز استان خراسان رضوی است؛ مشهد قطب زیارتی ایران و آرامگاه امام هشتم شیعیان (امام رضا) بوده و میزبان گردشگران با هر بودجه‌ای از سراسر دنیا می‌باشد. مشهد از شمال به شهرستان کلات، از شمال غربی به درگز، از غرب به چناران و نیشابور و از شرق با سرخس و تربت جام همسایه است. این شهر مقدس در میان رشته کوه‌های بینالود و هزار مسجد واقع شده است. مشهد دارای 4 بخش مرکزی، احمد آباد، رضویه و طرقبه است، همچنین شامل 5 شهر با نام‌های مشهد، ملک آباد، رضویه، طرقبه، شاندیز و سیزده دهستان است.

راهنمای آب و هوای مشهد  

هتل متل-آب و هوای مشهد

سؤال تمامی گردشگران برای سفر به مشهد این است که زمان مناسب برای مسافرت چه فصلی است؟!

در جواب این سؤال باید پاسخ داد، آب و هوای مشهد به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص بسیار متغیر بوده ولی در کل دارای آب و هوای معتدل مایل به سرد و خشک است؛ زمستان‌های مشهد بسیار سرد و مرطوب و تابستان‌های گرم و خشک دارد. میانگین دما در تابستان به 43 درجه و در زمستان به منفی 20 درجه می‌رسد.

تابستان مشهد بدلیل تعطیلات خیلی شلوغ می‌شود، همچنین گرما هوا، قیمت هتل‌ها و اقلام نیز افزایش پیدا می‌کند ولی در زمستان برعکس این موضوع مشاهده می‌شود؛ به یاد داشته باشید که در زمستان دمای هوا بسیار سرد‌تر از آن چیزی است که انتظار آن را می‌کشید، بنابراین بهترین فصل برای سفر به مشهد فصل پاییز می‌باشد که هوا نسبتاً معتدل و خنک بوده و باعث می‌شود سفری دلچسب‌تر داشته باشید.

مکان‌های گردشگری مشهد

هتل متل-مراکز گردشگری مشهد

مشهد به عنوان کلانشهری عظیم دارای جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و مذهبی شناخته می‌شود.

از جمله این جاذبه‌های گردشگری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-حرم امام رضا (ع)

-آرامگاه شیخ بهایی

-مدرسه علمیه عباسقلی خان شاملو

-گنبد سبز

-آرامگاه پیرپالاندوز

-چالیدره

-مقبره فردوسی

-مسجد ۷۲ تن

-مجموعه کوهسنگی

-مسجد گوهرشاد

-آرامگاه نادرشاه افشار (باغ نادری)

-حمام مهدی قلی بیک

-کلیسای مسروپ قدس

-باغ گیاه‌شناسی مشهد

-بازار رضا

-خانه تاریخی ملک

-باغ ملی

-موزه نان

-پارک وکیل آباد (باغ وکیل آباد)

-پارک طبیعی هفت حوض (دره هفت حوض)

-پارک علمی پروفسور بازیما

-مجموعه‌های آبی

هتل‌ها و محل‌های اقامت در مشهد

هتل متل-هتل های مشهد

مشهد به دلیل اینکه میزبان مسافران میلیونی است و در ایام تعطیل و مناسبت‌های مذهبی تعداد مسافران بیشتر هم می‌شود، از این رو مشهد دارای هتل‌های ستاره دار معمولی تا لوکس، مهمانپذیر یا سوئیت آپارتمان‌های زیادی است و هرکدامشان امکانات ویژه‌ای را دارند و نسبت به ستاره‌ها و موقعیت‌های شهری خود دارای امکانات متفاوتی هستند و برای هر گونه بودجه‌ای در این شهر محل اقامت پیدا می‌شود.

هتل‌های ۵ ستاره عبارتند از هتل پارس، هتل بین‌المللی قصر مشهد، هتل قصر طلایی مشهد، هتل هما، پردیسان، هتل سی نور، هتل دیپلمات و مواردی دیگر.

هتل‌های ۴ ستاره عبارتند از هتل پارسیان، هتل فردوس، هتل جواد، هتل ایران، هتل آبان، هتل آسیا، هتل اترک، هتل توس، هتل مشهد، هتل بین‌المللی کوثر ناب و مواردی دیگر.

هتل‌های ۳ ستاره عبارتند از هتل فردوسی ، مدائن ، هتل تهران، هتل پارمیدا، هتل هلیا، هتل اطلس، هتل صحرا، هتل سی برگ و چندین مورد دیگر.

هتل آپارتمان‌ها عبارتند از هتل آپارتمان آذین، بشری، زاگرس، سبز طلایی، بسطامی و هفت آسمان، کنعان و مواردی دیگر.

مهمانپذیر‌های مشهد عبارتند از اسپینو، محیا، کارون نو ،حیدری، باستان، کاظمین، مشاهیر و مواردی دیگر.

مراکز خرید

هتل متل-مراکز مشهد

با رشد تعداد گردشگران ایرانی و خارجی (بیشتر اقشار عرب) در مشهد، به تعداد مراکز خرید هم اضافه شده است. در مراکز خرید مشهد مثل بازار رضا، الماس شرق، پروما و آرمان می‌توانید هم گردش و تفریح کنید و هم برای عزیزانتان زعفران، زرشک و نبات بخرید و از گردش در بازار‌های زیبای مشهد لذت ببرید.

غذا‌های محلی مشهد

هتل متل-غذا های محلی مشهد

یکی از غذا‌های بسیار خوشمزه مشهدی‌ها با ارزش غذایی بسیار بالایی شله مشهدی نام دارد و از حبوبات مختلف تشکیل شده است، بسیار مقوی و پر خاصیت بوده؛ به عنوان غذای سنتی مشهدی‌ها و وعده اصلی سرو می‌شود. پلوی مخلوط نیز یکی از غذا‌های سنتی مشهد است که بسیار خوشمزه بوده و ترکیبی از استانبولی و لوبیا پلو است و در پخت این غذا از گوشت، برنج، پیاز، هویج، رب گوجه فرنگی و ادویه‌های مختلف استفاده می‌شود که حتماً ارزش یکبار امتحان کردن را دارد. آش لخشک مشهدی منبعی غنی آهن بوده و از عدس همراه با پیاز داغ، رشته، کشک و نعنا داغ استفاده می‌شود و تقریباً شبیه آش رشته معمولی است که به جای حبوبات از عدس استفاده می‌شود.