هزاره سوم زرین کیش

کیش

تورهای ویژه و خاص را فقط از هزاره سوم زرین کیش خریداری کنید تا سفری امن و متفاوتی را تجربه کنید


جاذبه های گردشگری کیش - هتل متل سامانه خرید بلیط هواپیما

هتل متل-جزیره کیش

راهنمای سفر به جزیره کیش

هتل متل-راهنمای سفر به کیش

جزیره کیش را میتوان یکی از مقاصد لوکس در ایران دانست، کیش امکانات متنوع و مناسب در سطوح مختلف برای گردشگران دارد. همچنین از جذاب ترین و هیجان انگیز ترین جاذبه های گردشگری جزیره کیش تفریحات آبی است. ساحل زیبای خلیج فارس دارای غروب آرامبخش و زیبایی است، همچنین ورزش های آبی بی نظیر در این سواحل شما را مجذوب خود خواهند کرد.

آب و هوای کیش

هتل متل- آب و هوای  کیش

کیش در جنوبی‌ ترین منطقه کشور واقع شده است، این قسمت از کشور نیز دارای تابستان‌ های گرم و شرجی و زمستان‌ های معتدل است. در زمستان میانگین دمای هوا ۲۷ درجه بوده و در نهایت به ۳۲ درجه سانتی گراد هم ممکن است برسد اما در ماه های تیر و مرداد دمای جزیره کیش به اوج میانگین خود می رسد و شرجی بودن این ماه ها نیز نزدیک به ۱۰۰ درصد می شود، اما جالب اینجاست که میزان بارش در جزیره کیش بسیار کم تر از چیزی هست که بنظر میرسد. اگر قصد سفر به این جزیره زیبا را در فصول بهار و تابستان دارید؛ در اوایل فصل بهار هوای این جزیره خنک و مرطوب است و دمای نسبتا پایین و خنکی دارد، از همین جهت می توان گفت بهار فصل مساعدی برای سفر به جزیره کیش است، اما آرام آرام هوا هرچه به سمت تابستان حرکت می کند گرم تر می‌شود.

جاذبه های گردشگری جزیره کیش

هتل متل- جاذبه های گردشگری کیش

بوستان آهو : به دلیل وجود آهوها و غزال های زیبا در این منطقه چنین نامی را برای این بوستان برگزیده اند و به عنوان یکی از خاص ترین مکان های دیدنی کیش قرار دارد. در بوستان آهوان علاوه بر آهو، حیوانات دیگری مانند شیر، روباه، شغال، میمون، گوزن و پرندگان نیز نگهداری می شوند و باغ وحش زیبایی را پدید آورده است ولی آهوها آزادانه نزد مردم هستند و از دستشان غذا می خورند و سایر حیوانات در قفس هستند.

جزیره هندورابی:  برای رفتن به جزیره هندورابی باید از قایق های دریایی بندر چیروئیه استفاده کنید و خانه های گچی با نمای سفید، سواحل بکر و دست نخورده هندورابی، آب انبار، لاک پشت ها و ماهیان خاص و زیبای خلیج فارس از جاذبه های این ناحیه هستند.

ساحل مرجانی:  در شرق جزیره زیبای کیش یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری کیش که شامل مرجان های زیادی است جزیره مرجان می باشد و این مرجان ها که  در این جزیره هستند شبیه به گیاه، سنگ یا خزه هستند و دارای رنگ های متفاوت و جذابی بوده. در ساحل مرجانی کیش انواع تفریحات دریایی مانند غواصی و اسکوتر زیردریایی وجود دارد که برای گردشگران با تمامی امکانات رفاهی فراهم کردند.

پارک آبشار کیش: این پارک به عنوان یکی از پربازدید ترین مکان های دیدنی کیش به شمار می رود بدلیل آبشارهای پلکانی و آبنماهای زیبا لذت بخش که باعث آرامش مسافران می شوند.

پارک دلفین ها:پارک دلفین ها، همانطور که از نامش مشخص است؛ محلی است که تعداد بسیار زیادی از این موجودات باهوش و دوست داشتنی مشاهده می کنید.

راهنمای تفریحات آبی جزیره کیش

غواصی: یکی از مراکز غواصی ایران جزیره کیش است، شما میتوانید به کمک غواص های مجرب تا چند ده متر در آب فرو بروید و با جانداران زیبای دریایی شنا کنید و تجربه جالبی را برای خود رقم بزنید.

اسکوتر زیر دریایی: ترکیبی از غواصی و اسکوتر است  که زیر آب رفته و از تماشای آبزیان لذت خواهید برد.

فلای برد: به کمک فلای برد مانند مرغان دریایی تا ارتفاع ۱۲ متری  و بیشتر پرواز کنید و با شیرجه به آب فرو بروید.

جت اسکی: یکی از بهترین تفریحات آبی موجود در جزیره کیش است، جت اسکی های پرسرعت تجربه بسیار جالبی خواهند بود.

راهنمای غذاهای کیش

هتل متل- غذا های کیش

هر شهری با توجه به ذائقه و فرهنگ مردم خود دارای غذاهای مخصوص محلی و سنتی خاص خود می باشد، که اکثر گردشگران نیز مایل هستند غذاهای سنتی کیش را امتحان کنند؛ جزیره کیش دارای غذاهای بسیار لذیذ و مخصوص است، البته اکثر غذاهای این جزیره شباهت بسیاری با غذاهای جنوبی دارد و طعم تند و پر ادویه لذیذی دارد.

سمک مشوی: یکی از غذاهای اصیل عربی است که از ماهی تشکیل شده و میتواند سرخ شده یا کبابی باشد، همچنین در پخت این غذا ترکیب بی نظیری از ادویه های تند عربی استفاده می شود.

مرگوگ: غذای فوق العاده خوشمزه ای است که از انواع سبزیجات و گوشت تهیه می شود و شامل بادمجان، گوجه فرنگی، فلفل سبز، سیب زمینی، گوشت های استخوان دار، پیاز و سیر و ادویه های مخصوص است که هرکدام به طور جداگانه پخته و سپس با هم ترکیب می شوند. مرگوگ یکی از خوشمزه ترین غذا های این جزیره است و بسیار دلچسب و لذیذ می باشد.

محمر: یکی از غذاهای سنتی با طعمی شیرین است که با برنج شیرین درست می شود و همراه با ماهی سرو می شود، مطمئنا این غذا تجربه ای متفاوت برایتان خواهد بود.